Čína konečně otevřela největší skleněný most na světě !

21. srpna 2016 v 15:21 | Lenča (jaruska123love)
------------------------------------------------------------ZPRÁVY DNE !!------------------------------------------------------------------------------
Dlouho ohlašovaný "nejdelší a nejvyšší skleněný most na světa" byl otevřen (19.srpna) pro veřejnost v čínské provincii Chu-nan v národním parku Čan-tia-tie.
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
....Most spojuje 2-skály kterým něktěří říkají "avatarský" protože se tam točila část amerického filmu Avatar stavba byla do končena už v prosinci Přibližně 430metrů dlouhý most. Který měl podle uřadů 3,4miliony dolarů (82.milionů korun) stojí 300metrů nad zemí tvoří jej 99obdelníků z třívrstvého skla.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čínskou píchou navrhl cizinec izraelský architekt Haim Dotan. Most vzbuzoval určité obavy ohledně bezpečnosti ale podle čínských uřadů se nemůže nic stát!. Provedly několik testů Například po něm projelo auto a dělníci do něj bušili kladivy. (maximálně na něj pustí 8000 turistů denně) Země si v podobných kuriozitách a rekordech libuje. Prosklené vyhlídky va tvaru...podkovy trčí ze skály ve výšce 716metrů v Čchungčchingu v národním parku Lunkang a skleněný chodník u čínského města Čang-tia-tie lemuje skalní stěnu ve výšce 1400metrů !!.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama